ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5406185
*
nr 540 6185
Spegel
oval, guldfärgad, delvis förgylld, höjd: 77 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2008
kl 17:43:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 09:21:56
1
100 kr
5/9 17:36:31
2
250 kr
6/9 15:53:27
3
200 kr
6/9 15:54:19
3
300 kr
8/9 12:13:07
4
350 kr
8/9 14:17:36
3
400 kr
8/9 14:35:53
4
600 kr
8/9 14:44:18
5
600 kr
8/9 14:44:43
5
700 kr
8/9 14:55:42
3
700 kr
8/9 14:56:12
3
750 kr
8/9 17:02:47
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: delvis förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 540 6185
Spegel
oval, guldfärgad, delvis förgylld, höjd: 77 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 09:21:56 | 1 | 100 kr |
5/9 17:36:31 | 2 | 250 kr |
6/9 15:53:27 | 3 | 200 kr |
6/9 15:54:19 | 3 | 300 kr |
8/9 12:13:07 | 4 | 350 kr |
8/9 14:17:36 | 3 | 400 kr |
8/9 14:35:53 | 4 | 600 kr |
8/9 14:44:18 | 5 | 600 kr |
8/9 14:44:43 | 5 | 700 kr |
8/9 14:55:42 | 3 | 700 kr |
8/9 14:56:12 | 3 | 750 kr |
8/9 17:02:47 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: delvis förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02